.To A Great Mind Nothing Is Little

دوازده داستان منتخب شرلوک هلمز
نویسنده : Milad تاریخ : دوشنبه 31 خرداد 1395
نظرات

در سال 1927 مجله استرند مسابقه ای برای خوانندگانش ترتیب داد تا 12 تا از برترین داستانهای کوتاه شرلوک هلمز را انتخاب کنند. همینطور با  سر آرتور کانن دویل نیز ملاقات کرد تا او نیز لیستی از داستانهای مورد علاقه اش را انتخاب کند.
در این پست 12 داستان برتر به انتخاب مردی که یکی از شناخته شده ترین کارآگاهان جهان را خلق کرد، آورده شده است.( از آخر به اول)
(امکان لو رفتن بخشی از داستان وجود دارد)


12. ماجرای ملاک رایگیت

شرلوک هلمز و دکتر جان واتسن، با دوست قدیمی واتسن بنام کلنل هایتر را در شهررایگیت ملاقات میکنند ولی در آخر درگیر ماجرای مرموزی میشوند.
Reig-05.jpg
11. آیین ماسگریو
شرلوک هلمز یکی از اولین پرونده هایش را برای واتسن تعریف میکند که درباره آیینی رمز آلود و ناپدید شدن دوتا از خدمتکاران خوانواده ماسگریو است.
Musg-02.jpg
10. ماجرای مدرسه پریوری
هلمز با دکتر ثورنس کرافت هاکستیبل، موسس و مدیر آموزشگاهی بنام مدرسه پریوری در شمال انگلستان، دیدار میکند. او از هلمز میخواهد تا به همراهش به میکلتن (محلی که مدرسه قرار دارد) بیاید و  موضوع دزدیده شدن یکی از شاگردانش را بررسی کند.

9. ماجرای پای شیطان
این داستان یکی از هشت داستان گردآوری شده در مجموعه ای بنام "آخرین خدمت" است. داستان در منطقه کورنوال اتفاق می افتد، جایی که شرلوک هلمز بخواطر فشار کاری زیادی که داشته در حال گذراندن تعطیلات است. اما حادثه ای در حومه شهر منتظر کارآگاه معروف است و طبیعتا قتلی اتفاق افتاده که تنها اوست که میتواند آنرا حل کند.
The Adventure of the Devil's Foot 04.jpg
8. ماجرای دومین لکه
این داستان یکی از 56 داستان کوتاه شرلوک هلمز است که بوسیله نویسنده انگلیسی سر آرتور کانن دویل نوشته شده. همچنین یکی از 13 داستانی که در مجموعه ای بنام "بازگشت شرلوک هلمز" جمع آوری شده است .
داستان در حول نامه ای میگذرد که امکان دارد جنگی را به راه بیاندازد و هلمز سعی دارد تا معمای قتلی را حل کند که میتواند کل این قضیه را حل و فصل کند.


7. پنج هسته پرتقال
در ابتدای داستان دکتر جان واتسن برای چند روزی با شرلوک هلمز اقامت دارد و یک شب با مرد جوانی بنام جان اوپن شاو ملاقات میکنند که آمده تا درباره تهدیداتی که از گروهی بنام "کو کولاکس کلان" دریافت کرده، با هلمز مشورت کند.
Sherlock Holmes in The Five Orange Pips.jpg
6. ماجرای خانه متروکه
ماجرای خانه متروکه اولین داستان کوتاه شرلوک هلمز است که در مجموعه ای 13 تایی با عنوان " بازگشت شرلوک هلمز" گردآوری شده. اصرار مردم دویل را مجبور کرد تا هلمز را به زندگی بازگرداند و نجاتِ معجزه آسایش در درگیری با پروفسور موریارتی را توضیح دهد. داستان  درباره اینکه چطور شرلوک از مرگ تقریبا قطعی اش در انتهای داستان " آخرین مسئله" زنده ماند، توضیح میدهد.

5. رسوایی در بوهم
پادشاه بوهم با کلوتیلده لوتمان، شاهدخت اسکاندیناوی نامزد کرده. او از هلمز میخواهد تا عکسهایی (مشکل ساز) را از معشوقه سابقش، آیرن آدلر پس بگیرد.
A Scandal in Bohemia-04.jpg
4. آخرین مسئله
"آخرین مسئله" آخرین داستان کوتاه شرلوک هلمز از مجموعه "خاطرات شرلوک هلمز" است. این داستان اولین بار در مجله استرند در دسامبر سال 1893 چاپ شد. سر آرتور کانن دویل هنگامیکه این داستان را نوشت قصد اصلی اش این بود که آخرین داستان باشد.

3. ماجرای مردان رقصان
در داستان هلمز به مردی که همسرش توسط نوشته ی رمزنگاری شده ای در ملکشان وحشت کرده، کمک میکند.

2. ماجرای انجمن مو سرخ ها
در سال 1890 یک صاحب بنگاه کارگشایی بنام جیبز ویلسون نزد هلمز و واتسن می آید و به آنها درباره شغلی بسیار عجیب به همراه گروهی از افراد مو سرخ بنام "انجمن مو سرخ ها" میگوید.

1. ماجرای نوار خالدار
زنی جوان بنام هلن استونر، هلمز و واتسن را استخدام میکند تا نقشه های شرورانه ناپدری اش را خنثی کنند.
Spec-04.jpg


پ.ن: در ترجمه بعضی از اسامی داستانها از ترجمه استاد کریم امامی و خانم مژده دقیقی استفاده شده.

منبع: bakerstreet.wikia.com
مترجم: Milad
»
مرتبط با : موضوعات دیگر آموزش کتاب

می توانید دیدگاه خود را بنویسید


.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.

 

 
شارژ ایرانسل

فال حافظ

جلوگیری از کپی کردن مطالب

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic